Strona Główna

Pomoc dla Nadii

Nadusia

Sześcioletnia Nadia cierpi na zespół chorób genetycznych Smitha Magenisa, w skrócie SMS. Choroba jest postępująca i dziewczynka wymaga stałej opieki zespołu specjalistów. Rodzice dziecka potrzebują środków finansowych na leczenie dziecka.

Stowarzyszenie „Małe Radości” z Margonina współorganizowało w dniu 23 stycznia V Jubileuszowy Charytatywny Bal Starosty Chodzieskiego, z którego dochód postanowiło przekazać na leczenie i rehabilitację Nadii.

Członkowie stowarzyszenia przygotowali fanty oraz pozyskali część przedmiotów, przeznaczonych na licytacje, które odbyły się podczas wspomnianego balu. Każda para, która przybyła na zabawę otrzymała symboliczne upominki. Dla pań były to róże, które wręczali starosta i wicestarosta. Dla panów słoiczek miodu z ekologicznej pasieki. Bal rozpoczęto od powitania przybyłych gości i życzeń wspaniałej zabawy. Gości powitali senator Mieczysław Augustyn, który uświetnił swoją obecnością to karnawałowe wydarzenie. Słowa podziękowań za zrozumienie i przybycie na bal skierowali starosta chodzieski Julian Hermaszczuk oraz wicestarosta Mirosław Juraszek. Głos zabrała również prezes Stowarzyszenia „Małe Radości” Monika Bereta, która przybliżyła osobę małej Nadii, zmagającej się z nieuleczalną chorobą.

Bal rozpoczęto polonezem. Gościom przygrywał zespół Krzysztofa Koniarka. Zabawa trwała do wczesnych godzin rannych, a atmosferę podgrzewały licytacje, prowadzone przez konferansjera TV Asta Pawła Hajmana oraz gorące rytmy muzyki.

Po emocjach, związanych z balem nadszedł czas na nową porcję wrażeń. Środki na leczenie Nadii stowarzyszenie zbierało również podczas I Memoriału im. Roberta Barteckiego w piłce nożnej. Memoriał zorganizowali przyjaciele i koledzy Roberta, który był mecenasem sportu i osobą wrażliwą na krzywdę i nieszczęście innych. Organizatorzy i sportowcy swoją postawą pokazali, że sport potrafi łączyć ludzi i warto pomagać innym, rywalizując w sportowym duchu. Serce dla sportu, serce dla ludzi.

Dzięki gestowi kapitana zwycięskiej drużyny ustanowiono Charytatywny Puchar Przechodni Roberta Barteckiego. Przebieg całego memoriału był pasjonujący. No boisku panowała atmosfera sportowej rywalizacji. Warto dodać, że podczas tego dnia wylicytowano koszulkę Klubu Leśnik Margonin z autografem Zbigniewa Bońka.

Podsumowanie akcji pomocy dla Nadii zakończyło się wspólnym spotkaniem darczyńców, rodziny Nadii i organizatorów Stowarzyszenia „Małe Radości”. W siedzibie wspomnianej organizacji wręczono podziękowania wszystkim, którzy wsparli działania na rzecz leczenia i rehabilitacji dziewczynki. Spotkanie umilił występ śpiewających dziewcząt, które na co dzień swój warsztat wokalny szlifują w Miejskim Domu Kultury w Chodzieży. Po części oficjalnej przybyli goście rozmawiali przy kawie i słodkim poczęstunku. Łączna kwota, którą przekazano rodzicom Nadii, to 25.020 zł.

Członkowie i zarząd „Małych Radości” pragną podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do zebrania takiej kwoty pieniędzy, które pomogą rodzinie pokryć koszty leczenia i rehabilitacji dziecka. Za dar serca i ludzką empatię, dziękujemy.

dziewczyny.jpgewelinka.jpggieniu.jpgbioderko.jpgtort.jpgobraz.jpgzespol.jpgfanty.jpgkamera.jpgtort2.jpgmiod.jpglied.jpgwszyscy.jpgpiosenkarka.jpgIMG_1773.JPGstajnia.jpgstarosta_I_zona.jpgmemorial.jpg

Translate

Statystyka odwiedzin

357298
DzisiajDzisiaj111
WczorajWczoraj157
MiesiącMiesiąc3724
WszystkieWszystkie357298