Strona Główna

PZU- praktyczne zajęcia z chemii

pzulogoW szkole odbywają się całoroczne zajęcia w ramach projektu PZU. Jednym z zajęć praktycznych, są zajęcia z chemii. Gimnazjaliści poznają sposób robienia mydła i świec. Nie są to zwyczajne zajęcie, gdzie wykładana jest sama teoria. Na początku każdych zajęć prowadząca pokrótce przedstawia najważniejszą teorię, z czego składa się mydło i świeca, co to jest parafina i jakie ma zastosowanie w życiu codziennym.

Na ostatnich zajęciach, po tym krótkim „wykładzie” młodzież przystąpiła do robienia mydła i ozdobnych świec. Zadanie cieszyło się dużym zainteresowaniem i chętnie uczestniczyli w nim wszyscy. Nie było osoby, która by nie chciała spróbować zrobić mydła lub świeczki. Wśród kształtów mydła można było spotkać: biedronkę, kwiat róży, ananas, serce. Od zapachów kręciło się w głowie. Były do wyboru zapachy takie jak: cynamon, czekolada, kawa, wanilia, guma balonowa i wiele innych. Pomysłów na wykonanie własnego mydła było mnóstwo. Największe „wzięcie” miały foremki w kształcie serca. Robiły je zarówno dziewczęta jak chłopcy. Były jednokolorowe, dwukolorowe a najbardziej wymagający i cierpliwi robili trzykolorowe. Kulminacyjnym punktem było wyciąganie mydła z formy po zastygnięciu. Młodzież była zachwycona swoim dziełem. Na koniec każdy zapakował swoje mydełka w przeźroczystą folię, którą ozdabiała czerwona wstążeczka. Tak zapakowane mydełko może posłużyć jak własnoręcznie wykonany upominek dla najbliższej osoby.

ch20.jpgch2.jpgch21.jpgch5.jpgch22.jpgch16.jpgch14.jpgch7.jpgch18.jpgch4.jpgch17.jpgch19.jpgch3.jpgch6.jpgch11.jpgch10.jpgch8.jpgch12.jpgch15.jpgch1.jpg

Translate

Statystyka odwiedzin

407181
DzisiajDzisiaj141
WczorajWczoraj149
MiesiącMiesiąc141
WszystkieWszystkie407181