Strona Główna

Rusza nabór do projektu

 pisop logo                            fio ww logotyp kolor                                                                                                                                   „Scrapbooking, modelarstwo, sport i teatr- metodą zapobiegania alienacji osób niepełnosprawnych i integracji międzypokoleniowej", to najnowszy projekt Stowarzyszenia Małe Radości. Projekt jest dofinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, w ramach konkursu „Wielkopolska Wiara 2015".
Celem projektu jest integracja międzypokoleniowa mieszkańców gminy Margonin. Działania projektowe zakładają pogłębienie więzi wśród mieszkańców, integrację osób pełno- i niepełnosprawnych wokół wspólnych spraw.
Uczestnicy projektu będą mogli wystąpić w przedstawieniu teatralnym, skorzystać z zajęć ruchowych na świeżym powietrzu, zwiedzić okolicę w sposób aktywny i przyjemny. Organizatorzy zamierzają wystawić jedno przedstawienie dla mieszkańców.
Lato, to dobry czas, aby zadbać o swoją kondycję. Sprzyjają temu spacery na świeżym powietrzu. Zapraszamy wszystkich, którzy lubią wspólne spacery z kijkami nord walking.
Planujemy także zajęcia manualne nie tylko dla najmłodszych ze scrapbookingu. Podczas tych zajęć można nauczyć się, jak ładnie pakować prezenty, stworzyć album rodzinny, przywrócić starym i zakurzonym rzeczom nowy blask i przekonać się, że wiele opakowań nie musi lądować w koszu, przecież można robić z nich ozdoby.

IMGP5699
Zajęcia modelarskie, dedykujemy osobom, które lubią majsterkować. Pod okiem lokalnego pasjonata lotnictwa uczestnicy warsztatów zbudują szybowce. Na zakończenie projektu w październiku odbędzie się pokaz puszczania latawców i szybowców sterowanych radiem, których modele uczestnicy wykonają podczas zajęć. Ognisko integracyjne pozwoli na podsumowanie projektu.
Wszystkich mieszkańców gminy Margonin zapraszamy do włączenia się w działania projektowe. Zapraszamy serdecznie osoby samotne, z niepełnosprawnością, młodych i starszych, którzy odczuwają potrzebę integracji. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Osoby chętne mogą znaleźć informacje na stronie internetowej maleradosci.org lub zgłaszać się bezpośrednio do organizatorów przedsięwzięcia.

Translate

Statystyka odwiedzin

372939
DzisiajDzisiaj138
WczorajWczoraj234
MiesiącMiesiąc2547
WszystkieWszystkie372939