Strona Główna

"Bądź sobą"- zakończenie projektu

Współpraca i integracja mieszkańców gminy Margonin. „Scrapbooking, modelarstwo, sport i teatr- metodą zapobiegania alienacji osób niepełnosprawnych i integracji międzypokoleniowej" to kolejny zrealizowany projekt Stowarzyszenia „Małe Radości" z Margonina. Środki finansowe pozyskano z programu FIO „Wielkopolska Wiara". Cel projektu zakładał integrację mieszkańców Gminy Margonin a w szczególności budowanie solidarności międzypokoleniowej w oparciu o wymianę wiedzy ,doświadczenia i umiejętności. Ma to pomóc w przyszłości w podejmowaniu wspólnych działań na rzecz realizacji potrzeb społeczności lokalnej jako całości .


Stowarzyszenie kontynuuje  bezpłatne zajęcia ze scrapbooking'u i modelarstwa. Stworzono również możliwość wspólnego zadbania o kondycję zdrowotną,dobrego samopoczucia i działania w grupie podczas rekreacyjnych marszy z kijkami.
3 października margoniński ośrodek wypoczynkowy nad jeziorem, zapełnił się sympatykami modelarstwa. Nie lada gratką był pokaz modeli samolotów sterowanych radiem. Osiągnięcia w modelarstwie lotniczym zaprezentowali członkowie Chodzieskiego Towarzystwa Lotniczego, którzy bardzo chętnie dzielili się swoją wiedzą, cierpliwie odpowiadając na pytania. Podziwiać można było piękne latawce producenta Kites Team Zefirek z Wągrowca. Także i tu można było poznać tajniki profesjonalistów. Dzieci puszczały własnoręcznie zrobione i ozdobione latawce, w budowie których pomocni okazali się rodzice lub dziadkowie. Puszczanie latawców sprawiło uczestnikom wiele radości. Mimo słabego w tym dniu wiatru, nikt nie rezygnował. Po murawie starego stadionu biegali i duzi i mali. Dzień okazał się wspaniałym spotkaniem rodzinnym i świetną zabawą. Dzieci mogły wyhasać się  na dmuchanym zamku, który użyczył właściciel ośrodka Dariusz Błażkowski. Pod koniec imprezy panie ze stowarzyszenia częstowały bigosem, ciastem i ciepłymi napojami. W cieple ogniska, nawiązywano nowe znajomości. Dzielono się wrażeniami i planowano kolejne tego typu spotkania. Nad ogniskiem można było upiec kiełbaskę a w jego popiele ziemniaki.
Kolejną odsłoną realizowanego przez „Małe Radości" projektu, było przedstawienie teatralne. 11 października w Adolfowie w miejscowej sali Adorolu, zawiązana w wyniku projektu grupa lokalnych aktorów-amatorów, spróbowała swych sił na deskach sceny. Opracowali przzedstawienie z przesłaniem do najmłodszych pt. "Bądź sobą ! ". Całość starano się dopasować do możliwości postrzegania świata przez najmłodszych odbiorców. Żywiołowo reagująca publiczność a i końcowy aplauz wskazywał ,że występ przypadł do gustu wszystkim, bez względu na wiek.
Aktorzy stworzyli niezapomniane kreacje, śpiewali i bawili publiczność swoją grą. W przedstawieniu wystapili Maria Miler - Pani Słoń, Karol Wysocki - pan Słoń, Elżbieta Piętka - Babcia, Monika Turczyn - wróżka, Wojciech Burzyński - wędkarz i niedźwiedź, Marcelina i Wojciech Hereć - skrzaty. Piękne scenografie stworzyły dzieci z grupy plastycznej Małych Radości pod opieką Elżbiety Bedołek, Wiesławy Stachowiak i Danuty Szymanowskiej . Opracowania muzycznego piosenek podjął się, od niedawna współpracujący ze stowarzyszeniem, kompozytor i aranżer Paweł Chmiel z Poznania. Za nagłośnienie i oprawę dźwiękową odpowiadał Konrad Bereta, zdjęcia Małgorzata Kruzel, kamera Joanna Hereć, reżyseria Monika Bereta,scenariusz Emilia Moniuszko-Kwiecińska,muz.Beata Moniuszko

 

Zarząd Stowarzyszenia Małe Radości pragnie podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do realizacji przedstawienia, a w szczególności za współpracę, gościnę i pyszne ciasta Stowarzyszeniu Razem dla Studziec i Adolfowa.

IMGP6723.jpgIMGP6694.jpgIMGP6718.jpgIMGP6686.jpgIMGP6790.jpgIMGP6668.jpgIMGP6700.jpgIMGP6768.jpgIMGP6688.jpgIMGP6715.jpgIMGP6662.jpgIMGP6713.jpg

 

Translate

Statystyka odwiedzin

372936
DzisiajDzisiaj135
WczorajWczoraj234
MiesiącMiesiąc2544
WszystkieWszystkie372936