Strona Główna

Jesienny rajd rowerowy

Dnia 28 września 2013 r. Stowarzyszenie "Małe Radości" z Margonina przy współpracy Komendy Rejonowej Policji w Chodzieży, Izby Muzealnej w Margoninie oraz Nadleśnictwa Podanin, zorganizowało jesienny rajd rowerowy.

Ostatnia piękna sobota września rozpoczęła się dla uczestników rodzinnego rajdu bardzo sympatycznie. Dwie niezwykle miłe panie policjantki - p. Ewelina Hernes i p. Beata Luberska przyjechały na miejsce zbiórki, aby przypomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

policja

 

muzeum

Krótko po godzinie dziewiątej grupa 15 rowerzystów, pod opieką członków stowarzyszenia, wyruszyła trasą atrakcji turystycznych Margonina. Mimo chłodnego poranka, pogoda dopisała odkrywcom. Pierwszym punktem wyprawy było zapoznanie najmłodszych uczestników rajdu rowerowego z atrakcjami Izby Muzealnej znajdującej się przy ulicy Kościelnej w Margoninie. Dzięki uprzejmości p. Wojciecha Burzyńskiego, najmłodsi mogli poznać historię grodu w Żoniu oraz Margoninie, obejrzeć wszystkie eksponaty muzealne.   

       

Następnie uczestnicy rajdu udali się w dalszą drogę szlakiem leśnych dróg i ścieżek. Zmierzając w stronę Studziec, mogli podziwiać wiatę edukacyjną Nadleśnictwa Podanin oraz porozmawiać z leśniczymi p. Jackiem Simińskim oraz p. Sławomirem Kończakiem. Leśniczowie opowiedzieli najmłodszym w jaki sposób las przygotowuje się do zimy, przypomnieli zasady poruszania się po lesie podczas grzybobrania, przestrzegli przed pozostawianiem śmieci w leśnych zagajnikach. W nagrodę uczestnicy rajdu otrzymali drobne upominki ufundowane przez Nadleśnictwo Podanin.

las

Ostatnim etapem rajdu rowerowego było ognisko i pieczenie kiełbasek. Około godziny 13.00 uczestnicy rajdu dotarli do Adolfowa, gdzie czekała na nich nie lada atrakcja. Mogli własnoręcznie wykopać z pola ziemniaki i upiec je w przygotowanym wcześniej ognisku.

wykopki

Ponadto, w jesiennym menu nie mogło zabraknąć pieczonej kiełbaski, pysznej drożdżówki, sernika, bigosu czy gorącej herbaty. Dobry humor i uśmiech nie znikał z twarzy uczestników rajdu, zwłaszcza gdy przy akompaniamencie gitary, śpiewali harcerskie piosenki.

ognisko

Nie lada gratką była możliwość zetknięcia się z gospodarskimi zwierzętami, szczególnie dla osób, które na co dzień nie mają styczności z życiem na wsi. Zainteresowane osoby mogły obejrzeć maszyny i nowoczesny sprzęt rolniczy.

sprzet

 

Ewelinka i cielaczki 

Stowarzyszenie "Małe Radości" z Margonina pragnie podziękować wszystkim instytucjom oraz osobom prywatnym, które brały udział w organizacji jesiennego rajdu rowerowego. Jednocześnie zachęca społeczność Miasta i Gminy Margonin do uczestnictwa w zajęciach dla dzieci i młodzieży, wycieczkach,rajdach rowerowych i uroczystościach plenerowych.

Translate

Statystyka odwiedzin

372929
DzisiajDzisiaj128
WczorajWczoraj234
MiesiącMiesiąc2537
WszystkieWszystkie372929