Strona Główna

Marzenia się spełniają, nowy wózek dla Joanny

Stowarzyszenie Małe Radości z Margonina wraz z patronem medialnym tygodnikiem Chodzieżanin włączyło się w pomoc dla Joanny Kienic z Margonina.
Przypomnijmy, że Joanna jest osobą, która porusza się na wózku inwalidzkim. Postępująca choroba i schorzenia uniemożliwiają Joannie poruszanie się o własnych siłach, dlatego potrzebuje opieki swojej mamy. Choroba nie pozwala zapomnieć o sobie i w najbliższym czasie Asia musi przejść kilka operacji.
W lutym 2015 roku postanowiliśmy pomóc Joasi uzbierać pieniądze na nowy wózek elektryczny, który zapewniłby Joannie swobodne przemieszczanie się, bez angażowania każdorazowo Jej mamy. Zorganizowaliśmy II Charytatywny Maraton Zumby, podczas którego przeprowadziliśmy zbiórkę publiczną na zakup wózka. Wspaniali instruktorzy zumby Polina Kyshyshian, Julia Kopystecka, Jacek Roszyk, Joanna Wolniewicz i ich przyjaciele sprawili, że margonińska hala sportowa zatętniła w tym dniu życiem i pozytywną energią.
Zebrane pieniądze oraz darowizny od osób prywatnych i firm pozwoliły na dofinansowanie w kwocie 10 tys. zł zakupu wózka elektrycznego. Pozostałą kwotę 3 tys. dołożył Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
24 maja podczas koncertu z okazji Dnia Mamy Joasia zaprezentowała zebranym w hali osobom swój nowo zakupiony wózek. Cieszymy się, że od tej pory poruszanie się będzie dla Niej łatwiejsze, co ułatwi częstszy kontakt z otoczeniem, bez angażowania mamy.
Członkowie Stowarzyszenia Małe Radości pragną podziękować wszystkim za pomoc przy realizacji przedsięwzięcia, firmie Margostal za wyremontowanie poręczy na klatce schodowej, umożliwiających Joasi wejście na piętro, wszystkim sponsorom i darczyńcom za wsparcie i zrozumienie wyjątkowej sytuacji. Instruktorom tańca za poświęcenie i bezinteresowną pomoc. Tygodnikowi Chodzieżanin za objęcie patronatem naszej charytatywnej akcji.

                                                                                                                                                   Dziękują Małe Radości

Asia_1.jpgna filcu_1.jpgw hali_1.jpgrozmowa_1.jpg

Translate

Statystyka odwiedzin

372943
DzisiajDzisiaj142
WczorajWczoraj234
MiesiącMiesiąc2551
WszystkieWszystkie372943